Szkolenie ma na celu kompleksowe omówienie zasad rozliczania podatku od towarów i usług. Zakres szkolenia obejmuje szeroką gamę zagadnień, poczynając od zagadnień o charakterze podstawowym, a kończąc na problematyce szczegółowej oraz specjalistycznej. Szkolenie dotyczy transakcji krajowych, zagranicznych, jak również usług o charakterze transgranicznym.
W czasie zajęć zostaną przekazane uczestnikom kursu wszelkie przysługujące uprawnienia, ryzyka podatkowe, metody optymalizacji obciążeń fiskalnych, w tym również najbardziej dyskusyjne i aktualne rozwiązania prawne i praktyczne w podatku VAT. Szkolenie będzie swoim zakresem obejmowało ostatnie nowelizacje w przepisach.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o przykłady praktyczne, z którymi wykładowca spotyka się w codziennej pracy w zakresie doradztwa podatkowego.
Zakres szkolenia:
- Zniesienie wymogu posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej.
- Nowe zasady dotyczące korygowania podatku naliczonego.
- Nowe regulacje dotyczące rozliczania korekt in plus.
- Wydłużenie terminu na odliczenie VAT.
- Zwiększenie limitu dla prezentów o małej wartości.
- Częściowe zniesienie zakazu odliczania VAT od zakupu usług noclegowych.
- Nowe zasady przeliczania kursów walut.
- Nowe zasady rozliczania zaliczek przy eksporcie towarów.
- Zmiany dotyczące podzielonej płatności (potrącenia, kursy walut obcych).
- Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to kolejny obszar zmian w stosowaniu przepisów w zakresie:
- WDT i WNT,
- eksportu i importu towarów,
- eksportu i importu usług.
Czas trwania szkolenia: 5h
* Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
Prowadzący:
Mariusz Nowak – doradca podatkowy, doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pięcioletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w urzędzie skarbowym, gdzie specjalizował się w kontrolach podatkowych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach egzekucyjnych w administracji. Dwuletnie doświadczenie zawodowe w jednej z największych firm produkcyjnych świata, w której zajmował się doradztwem podatkowym. Obecnie prezes zarządu w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego Goldenstein. Zajmuje się obsługą prawno-podatkową polskich oraz międzynarodowych firm. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla urzędów skarbowych, biur rachunkowych, księgowych oraz dla przedsiębiorców. W szkoleniach koncentruje się na poszukiwaniu sposobów optymalizacji opodatkowania. Przedstawia sposób działania. Szkolenia są prowadzone w sposób dynamiczny i ciekawy. Szkolenia oparte są na przykładach praktycznych czerpanych z doświadczenia prelegenta. Jego szkolenia cieszą się dużym uznaniem wśród słuchaczy. Jest autorem publikacji w biuletynie finansowym i w gazecie prawnej. Od 2013 roku posiada uprawnienia niemieckiego doradcy podatkowego.